SGMGV-13ADC61
Place of Origin :
Shanghai
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal, Western Union
Supply Ability :
100. Ali.
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
New in original box
Certification :
dose not supply
Warranty :
1 Year
Condition :
100% Original
Type :
plc
Package :
Original Package
Shipping term :
DHL
Application :
Electronic Equipment
Description
SGMGV-13ADC61 Yaskawa Sigma 5 Servo Motor 200V 1.3KW New SGMGV-09ADC6C
Applications:
Specifications:
Voltage 200V
Servo motor model: SGMJV-*** 03A 05A 09A 13A 20A 30A 44A 55A 75A 1AA 1EA
Rated Output KW 0.3 0.45 0.85 1.3 1.8 2.9 4.4 5.5 7.5 11 15
Rated Torque N.m 1.96 2.86 5.39 8.34 11.5 18.6 28.4 35 48 70 95.4
Instantaneous Peak Torque N.m 5.88 8.92 13.8 23.3 28.7 45.1 71.1 87.6 119 175 224
Rated Current Arms 2.8 3.8 6.9 10.7 16.7 23.8 32.8 42.1 54.7 58.6 78
Instantaneous Max. Current Arms 8 11 17 28 42 56 84 110 130 140 170
Rated Speed min-1 1500
Max. Speed min-1 3000 2000
Torque Constant N.m/Arms 0.776 0.854 0.859 0.891 0.748 0.848 0.934 0.871 0.957 1.32 1.37
Rotor Moment of Inertia ×10-4 kg.m2 2.48(2.73) 3.33(3.58)
Rated Angular Acceleration rad/ s2 7900(7180)
Applicable SERVOPACK SGDV-**** 3R8A 3R8A 7R6A 120A 180A
330A
220A
330A 470A 550A 590A 780A