ACS510-01-088A-4
Certification :
CE
Place of Origin :
FI / CN
MOQ :
1
Price :
Contact us
Payment Terms :
T/T / Paypal
Supply Ability :
50
Delivery Time :
In Stock
Packaging Details :
New Original Box
Product Name :
AC Drive
Model No. :
ACS510-01-088A-4
Brand :
ABB
Condition :
NEW
Rating Power :
45KW
Voltage :
380 … 480 V
Current :
88A
Weight :
30kg
Description
45KW ABB AC Drive ACS510-01-088A-4 standard drives 45 kW I2n 88 A, Protection class IP21
Technical Details:
  • Global Commercial Alias:ACS580-01-088A-4
  • Product ID:3AUA0000080502
  • Catalog Description:ACS580-01-088A-4 Pn 45 kW I2n 88 A, Protection class IP21, EMC class C2
  • Frequency (f):50/60 Hz
  • Input Voltage (Uin):380 … 480 V
  • Number of Phases:3
  • Output Current, Normal Use:88 A
  • Output Power, Light-Overload Use:45 kW
  • Output Power, Normal Use:45 kW