D2D160-BE02-14
Certification :
CE
Place of Origin :
GERMANY
MOQ :
1
Price :
Contact us
Payment Terms :
T/T / Paypal
Supply Ability :
50
Delivery Time :
3-5 work days
Packaging Details :
New Original Box
Model :
D2D160-BE02-14
Voltage :
220/400V
Weight :
15 kg
Brand :
EBMPAPST
Condition :
NEW ORIGINAL
Type :
Centrifugal fan
Use for :
Siemens Inverter
MOQ :
1pcs
Scope of application :
ACS800
Power consumption :
700/1055W
Description
Ebmpapst Centrifugal Blower D2D160-BE02-14 220/400V 2.2/1.28A Siemens inverter cooling fan
General Information
Type :D2D160-BE02-14
Motor :M2D074-LA
Nominal voltage : 230 VAC
Frequency :50/60Hz
Valid for approval / standard :CE
Speed :2700- 3000min-1
Power consumption: 700/1055W
Ambient temperature -25°C-75°C
Current 2.2 A
Scope of application ACS800
Air volume 1290m3/h
Blade diameter 160mm