Emerson DeltaV System Dual DC Power Supply VE5009 Alt KJ1501X1-BC3 12P3935X Power Supply Module
Specification:
Manufacturer : DeltaV
Product No. : VE5009
Product type : 24/12-VDC Enhanced System Power Supply
Input : 12 VDC (-4-+5%) at 14.8 A, 24 VDC ± 20% at 6.1A
Input protection : Internally fused, non-replaceable
Overvoltage protection :
Output protected at 110% to 120%
Relative humidity :
-40 to 70°C (-40 to 158°F)
5 to 95%, non-condensing
Primary power : DC input, 2-wire
Vibration : 1 mm peak-to-peak from 5 Hz to 16 Hz, 0.5 g from 16 Hz to 150 Hz