R88M-G20030H-B-Z
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
100
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
New in original box
Certification :
CE
Brand :
OMRON
Model :
R88M-G20030H-B-Z
Origion :
Japan
Type :
Servo Motor
Description
OMRON R88M-G20030H-B-Z AC Servo Motor Faster machine speed keeping same accuracy
Improved machine design. Increased machine productivity
Optimized installation and commissioning tasks
Cabinet size reduction:
• Compact servo drive with same height throughout the whole power range
Servo features
• Power range from 50 W to 3 kW - 100/200/400V
• 23 bit high resolution encoder
• 350% momentary maximum torque (200 V, 750 W max.)