MR-J2S-60A-PY091
Price :
Contact us
Payment Terms :
T/T / Paypal
Supply Ability :
50
Delivery Time :
In Stock
Packaging Details :
New Original Box
Category :
Industiral Servo Drive
Model :
MR-J2S-60A-PY091
Brand :
Mitsubishi
Country of origin :
Japan
Rated Capacity :
600w
Power Supply :
200-230 VAC
Description
MITSUBISHI AC Servo Motor Drive MR-J2S-60A-PY091 600W MR-J2S Series 200-230 VAC 600W
Specifications
Description MR-J2S-60A-PY091 is a Drives-AC Servo produced by Mitsubishi
Drive Type MR-J2S AC Servo Drive
Rated Capacity 600W
Type Standard general-purpose AC servo
Power Supply 200-230 VAC
Modification PY091
Options None
Description
Brand/Manufacturer Mitsubishi Electric
Model MR-J2S-60A
Product Type AC Servo Drive
Specification
Power: 600w
Input:
3.2A 3PH+1PH 200-230v 50Hz
3PH+1PH 200-230v 60Hz
4.8A 1PH 230v 50/60Hz
Output:
170v 0-360Hz 3.6A