G104X1-L03
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
CMO
Panel Model :
G104X1-L03
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode :
Super MVA, Normally Black, Transmissive
Active Area :
210.4×157.8 mm
Outline :
238.6×175.8×7.97 mm
Description
10.4 Inch CMO LCD Screen G104X1-L03 , anti glare lcd screen industrial grade
G104X1-L03 Characteristic
Panel Brand : CMO
Panel Model : G104X1-L03
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 10.4 inch
Resolution : 1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode : Super MVA, Normally Black, Transmissive
Active Area : 210.4×157.8 mm
Outline : 238.6×175.8×7.97 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 350 cd/m2 (Typ.)
Contrast Ratio : 1000:1 (Typ.)
Response Time : 14/11 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED
Signal Interface : LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
CMO G104X1-L03 Mechanical Features
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 123 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0685×0.2055 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2055×0.2055 mm (H×V)
Weight : 280g (Typ.)
Surface : Antiglare
Active Area : 210.4×157.8 mm (H×V)
Bezel Area : 215.4×161.8 mm (H×V)
Outline Dimension : 238.6×175.8 mm (H×V)