LTA104S1-L01
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 Working Days after order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
SUMSUNG
Panel Model :
LTA104S1-L01
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
10.4 inch
Resolution :
800(RGB)×600 , SVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
211.2×158.4 mm LTA104S1-L01 SUMSUNG LCD Panel 10.4 inch Normally White
LTA104S1-L01 Detail
Panel Brand : SAMSUNG
Panel Model : LTA104S1-L01
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 10.4 inch
Resolution : 800(RGB)×600 , SVGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 211.2×158.4 mm
Outline : 226×177.8 mm
Surface : Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness : 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 150:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit)
Response Time : 10/30 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 50/50/35/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 2 pcs CCFL Without Driver
Signal Interface : LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
Our Company Strength in LCD Screen Sourcing:
  1. ISO9001 certificated, Factory Direct Supplied
  2. Competitive Price and Short Lead-time
  3. Professional Team with Rich Experiences in LCD screen international trade communication.
  4. Small MOQ Support & Fast Response to Customers
  5. Long Product Life Time
  6. 1 Year warranty for our LCD screen replacements.
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 800(RGB)×600 (SVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 96 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.088×0.264 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.264×0.264 mm (H×V)
Weight : 495g (Typ.)
Active Area : 211.2×158.4 mm (H×V)
Bezel Area : 215.6×162.8 mm (H×V)
Outline Dimension : 226×177.8 mm (H×V)
Outline Depth : 10.0±0.5 mm