PD064VXC
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
6.4 inch
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
LCD Displays PVI PD064VXC 6.4 inch Normally White for Industrial Application
PD064VXC Main Parameters
Panel Brand : PVI
Panel Model : PD064VXC
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 6.4 inch
Resolution : 640(RGB)×480 , VGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 129.6×97.44 mm
PVI PD064VXC Mechanical Features
Panel Size : 6.4 inch
Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 125 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0675×0.2030 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2025×0.2030 mm (H×V)
Active Area : 129.6×97.44 mm (H×V)