LP145WH1-TLA1
Place of Origin :
Japan/Taiwan
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
1000 PCS PER DAY
Resolution :
1366(RGB)×768 , WXGA
Frequency :
60Hz
Contrast Ratio :
600:1 (Typ.)
Brightness :
220 cd/m² (Typ.)
Shape Style :
Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)
Panel Size :
14.5 inch
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , Panel
Aspect Ratio :
16:9 (H:V)
Description
Wholesale 1366*768 LP145WH1-TLA1 LG LCD Panel for 14.0 inch Flat Rectangle Display
About N&S Electronics In the LCD Screen area:
N&S Electronic Co., Ltd is a professional enterprise specialized in LCD panels since 2010.
LCD modules come from LCD original factory.
Quality Grade: A grade, New, Original
LCD Panel sizes contained but not limited to as follow: 1.5", 2.0", 2.2", 2.5", 3.0", 3.5", 4.0", 4.2", 4.3", 4.7", 5.0", 5.5", 5.7", 6.0", 6.4", 7.0", 8.0", 10.1", 10.4", 12.1", etc.
General Features
Panel Brand : LG Display
Panel Model : LP145WH1-TLA1
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 14.5 inch
Resolution : 1366(RGB)×768 , WXGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 321.693×180.864 mm
Outline : 336.8×196.9×5.2 mm
Shape Style : Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm)
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness : 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit)
Response Time : 8 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 45/45/15/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 11S4P WLED Embedded (LED Driver)
Signal Interface : LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
Mechanical Features
Panel Size : 14.5 inch
Dot Resolution : 1366(RGB)×768 (WXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 107 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0785×0.2355 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2355×0.2355 mm (H×V)
Weight : 385g
Active Area : 321.693×180.864 mm (H×V)
Bezel Area : 328.9×184.56 mm (H×V)
Outline Dimension : 336.8×196.9 mm (H×V)
Outline Depth : 5.2 (Max.) mm