LP171WU8-SLB1
Place of Origin :
Japan/Taiwan
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
1000 PCS PER DAY
Resolution :
1920(RGB)×1200 , WUXGA
Operating Temperature :
0 ~ 50 °C
Storage Temperature :
-20 ~ 60 °C
Size :
17.1 inch
Brightness :
210cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
800:1 (Typ.)
Shape Style :
Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm)
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Description
17.1 inch LP171WU8-SLB1 large screen monitor LG LCD Panel with 1920*1200
Product Information:
Panel Size : 17.1 inch
Dot Resolution : 1920(RGB)×1200 (WUXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 132 PPI
Aspect Ratio : 16:10 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.06375×0.19125 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.19125×0.19125 mm (H×V)
Weight : 800g (Typ.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 367.2×229.5 mm (H×V)
Bezel Area : 370.6×232.9 mm (H×V)
Outline Dimension : 382.2×247.5 mm (H×V)
Outline Depth : 7.0 (Max.) mm
Shape Style : Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm)