P070BAG-CM1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size :
7.0 inch
Resolution :
1024(RGB)×600 , WSVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Response Time :
10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle :
75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :
60Hz
Lamp Type :
WLED
Description
Innolux LCD Panel P070BAG-CM1 7.0 inch 154.214×85.92 mm Active Area 164.9×100×5.1 mm Outline
INNOLUX P070BAG-CM1 General Features
Panel Brand :INNOLUX
Panel Model :P070BAG-CM1
Panel Type :a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size :7.0 inch
Resolution :1024(RGB)×600 , WSVGA
Display Mode :TN, Normally White, Transmissive
Active Area :154.214×85.92 mm
Outline :164.9×100×5.1 mm
Surface :Hard coating
Brightness :500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :800:1 (Typ.)
Response Time :10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle :75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :60Hz
Lamp Type :WLED
Signal Interface :LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins