LTL070AL01-L01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
1280(RGB)×800 , WXGA
Display Mode :
PLS, Normally Black, Transmissive
Surface :
Glare (Haze 0%), Hard coating (2H), Reflection 1.2% (Typ.)
Brightness :
400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
800:1 (Typ.)
Display Colors :
262K (6-bit) , CIE1931 50%
Lamp Type :
6S4P WLED
Signal Interface :
LVDS (1 ch, 6-bit) , 31 pins
Description
Samsung LCD Panel LTL070AL01-L01 7.0 inch 150.72×94.2 mm Active Area 164.2×106.75×4.42 mm Outline
Our Service
• Long lasting product cycle for continuity thru all phases of project rollouts and servicing
• Easy-to-install console, Open Frame chassis-mount display
• Slim dimensions enable better enclosure designs
• Multiple mounting options.
• All steel construction provides rugged frame for public use environments
• Two independent touch points
• Improved power efficiency and reduced consumption
• ISO9001 approvals.
SAMSUNG LTL070AL01-L01 General Features
Panel Brand : SAMSUNG
Panel Model : LTL070AL01-L01
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 7.0 inch
Resolution : 1280(RGB)×800 , WXGA
Display Mode : PLS, Normally Black, Transmissive
Active Area : 150.72×94.2 mm
Outline : 164.2×106.75×4.42 mm
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (2H), Reflection 1.2% (Typ.)