LP140WH2-TLS1
Place of Origin :
Japan/Taiwan
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
1000 PCS PER DAY
Panel Size :
14.0 inch
Resolution :
1366(RGB)×768 , WXGA
Active Area :
309.399×173.952 mm
Outline :
320.4×204.6×3.6 mm
Brightness :
200 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :
60Hz
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.)
Description
14.0 inch lcd display without touch screen LP140WH2-TLS1 LG LCD Panel for 1366*768
Our services:
1.We thought that every customer is our family member.
3. Try our best to meet our customers’ requirements.
4. 24 hours online.
5. Check the item one by one before packing.
6. Delivery the product within our promise time.
7. Follow the order all the time, till you sell them successfully without any problem.
Mechanical Features
Panel Size : 14.0 inch
Dot Resolution : 1366(RGB)×768 (WXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 112 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0755×0.2265 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2265×0.2265 mm (H×V)
Weight : 310g (Max.)
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Active Area : 309.399×173.952 mm (H×V)
Bezel Area : 312.6×177.5 mm (H×V)
Outline Dimension : 320.4×204.6 mm (H×V)
Outline Depth : 3.6 (Max.) mm
Shape Style : Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)
Holes & Brackets : Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
Optical Features
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Brightness : 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 500 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color : 262K (6-bit)
Color Gamut : 47% NTSC (CIE1931)
Response Time : 16 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Viewing Direction : 6 o'clock
White color Chromaticity : Wx:0.313; Wy:0.329
White Variation : 1.25/1.67 (Max.)(5/13 points)
General Features
Panel Brand : LG Display
Panel Model : LP140WH2-TLS1
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 14.0 inch
Resolution : 1366(RGB)×768 , WXGA
Active Area : 309.399×173.952 mm
Outline : 320.4×204.6×3.6 mm