LQ088H9DR01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
korea
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 Working Days after order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
SHARP
Panel Model :
LQ088H9DR01
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
8.8 inch
Resolution :
640(RGB)×240 , HVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transflective
Description
LQ088H9DR01 8.8 inch Sharp LCD Panel with 209.28×78.48 mm
What is our advantage?
Delivery Quantity: 50-100 cartons shipped by DHL every week
Supply Ability: 100 pcs Panels per day.
Warranty: 12 months.
LQ088H9DR01 Specification
Panel Brand : SHARP
Panel Model : LQ088H9DR01
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 8.8 inch
Resolution : 640(RGB)×240 , HVGA
Display Mode :
Active Area : 209.28×78.48 mm
Outline : 231.6×103.6 mm
Surface :
Brightness : 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
Display Colors : 262K (6-bit)
Response Time :
Viewing Angle :
Lamp Type : 2 pcs CCFL
Signal Interface : Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 31 pins
Our Advantages
  • We can be your professional Agent & Sourcing Line for the Hard-to-find LCD screen replacements.
  • Welcome small, medium & big quantity orders.
  • 100% QC Inspection before Shipment.