LTA104S1-L02
MOQ :
1 Piece
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand : :
SAMSUNG
Panel Model : :
LTA104S1-L02
Panel Type : :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : :
10.4 inch
Description
LTA104S1-L02 Samsung 10.4 inch LCM 800×600 with 211.2×158.4 mm Active Area
LTA104S1-L02 Specification
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 800(RGB)×600 (SVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 96 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.088×0.264 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.264×0.264 mm (H×V)
Active Area : 211.2×158.4 mm (H×V)
Landscape or Portrait :
Landscape type
FAQ
Q1: What's the quality of your Hard Disk?
A: Various brands for hard disk etc. We are available to meet your different requirements.
Q2: What is your return and refund policy?
Q4: How long is the lead time?
A: The lead time is about 2-3 working days after receipt of payment.
Q5: Do you accept sample order?
A:Yes, sample order is welcome.
Q6: How can I get the quotation?
A: Please enquire via Skype, Email, Whatsapp or telephone. You will get reply within 24 hours.
Why Choose US:
1. Prompt reply within 12 hours.
2. Understand inquiry in any language.
3. Products with top quality.
4. Very competitive prices.
5. 6-year experience in industrial LCD Screen replacements.
6. Distributor of famous brands Panel: Samsung, LG, Sharp, AUO, TPO, Tianma, Mitsubishi and more.
7. Fabulous after-sale service.
Here comes our other LCD panels stock for your easy reference:
Panel Model Brand Panel Model Resolution
SDC 1.63 320×320 Samsung 1.63" 320×320