LM190WX2-TLK1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
19.0 inch
Resolution :
1440(RGB)×900 , WXGA+
Display Mode :
TN, Normally White, Transflective
Active Area :
408.24×255.15 mm
Outline :
408.24×255.15 mm
Description
LG Hard coating LM190WX2-TLK1 LCD Pane 19.0 inch with 408.24×255.15 mm Active Area
Panel Size : 19.0 inch
Dot Resolution : 1440(RGB)×900 (WXGA+)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 89 PPI
Aspect Ratio : 16:10 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0945×0.2835 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2835×0.2835 mm (H×V)
Weight : 1.40/1.47Kgs (Typ./Max.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 408.24×255.15 mm (H×V)
Bezel Area : 412.2×259.0 mm (H×V)
Outline Dimension : 428×278 mm (H×V)
Outline Depth : 8.6/10.7 (Typ./Max.) mm
Holes & Brackets : Side mounting holes (4-M3) on left right bezel
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
FAQ
Q1: Can I place sample order first?
Q2: How could I pay them?
A2: We accept T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal.
Q3: How to place the order?
Q4: How long can I get my order?
Q5: How to send us the products?
A5: We usually use DHL, UPS, FedEx to ship our LCD screen replacements to our clients.
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Brightness : 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color : 16.7M (8-bit)
Response Time : 1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 85/85/75/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Viewing Direction : 6 o'clock
White color Chromaticity : Wx:0.313; Wy:0.329
White Variation : 1.33 (Max.)(9 points)
Sunlight Readable : N
Our Services
1. Quick and accurate reply with best service attidue to our business
2. Pofessional advise
3. Quick PI confirmation
4. Close production follow up and production process feedback
5. Safe package
6. Get feekback from your side when items arrived,
7. 24 months warranty for items
Here comes our other LCD panels stock for your easy reference:
Pls contact to us for more stock information: salespm@nselectronic.com.hk
Panel Model Brand Size Resolution
LG 1.3 Circular P-OLED LG Display 1.3" 320×320