AA104VF01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
10.4 inch
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
211.2×158.4 mm
Outline :
241×181.6×16.5 mm
Description
Normally White 10.4 inch AA104VF01 TFT LCD Module Mitsubishi with 211.2×158.4 mm
Our Promise for our LCD Panels:
You will get reply within 24 Hours and:
Œ Year warranty
Œ Day shipping
‹ Return
AA104VF01 DETAIL
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 76 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.110×0.330 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.330×0.330 mm (H×V)
Weight : 650g (Typ.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 211.2×158.4 mm (H×V)
Bezel Area : 215.4×161.8 mm (H×V)
Outline Dimension : 241×181.6 mm (H×V)
Outline Depth : 16.0±0.5 mm