LQ150X1LGN2S
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3WORK DAY
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Panel Size :
15.0 inch
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Active Area :
304.1×228.1 mm
Description
LQ150X1LGN2S Sharp LCD Panel 15.0 inch with 304.1×228.1 mm Active Area
Quality Control:
  1. Visual Inspection
Make sure No damage, No Scratches, No dusty, No light leakage.
  1. Function Inspection
Make sure all functions are 100% tested ok
LQ150X1LGN2S Product Information
Panel Size : 15.0 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 85 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.099×0.297 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.297×0.297 mm (H×V)
Active Area : 304.1×228.1 mm (H×V)