LB043WQ1-TD01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Panel Size :
4.3 inch
Resolution :
480×272(RGB) , WQVGA
Frequency :
60Hz
Description
LB043WQ1-TD01 LG LCD Panel LG Display 4.3 inch LCM 480×272 350 400:1 16.7M WLED TTL
Our service
1. Agent Brand:
2. Quality to be guaranteed:
  1. Quickly delivery:
  1. long-term partner:
* Products are sold to more than 20 countries.
  1. Super After-Sale service:
* One year warranty .
6. The best TFT LCD solution:
To get the latest prices, pls feel free to contact us.
Products Information:
Panel Size : 4.3 inch
Dot Resolution : 480×272(RGB) (WQVGA)
Pixel Configuration : RGB Horizontal Stripe
Pixel Density : 128 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.198×0.066 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.198×0.198 mm (H×V)
Weight :
70g (Typ.)
Surface : Antiglare
Active Area : 95.04×53.856 mm (H×V)
Bezel Area : 98.24×57.06 mm (H×V)
Outline Dimension : 105.5×67.2 mm (H×V)
Outline Depth : 4.0±0.2 mm