NL6448AC33-27
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Active Area :
211.2×158.4 mm
Outline :
243×185.1×11.5 mm
Contrast Ratio :
300:1 (Typ.)
Display Colors :
262K (6-bit) , CIE1931 43%
Description
NL6448AC33-27 NEC LCD Panel 10.4 inch LCM 640×480 250 300:1 262K CCFL TTL
NL6448AC33-27 NEC Product Information
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 76 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.110×0.330 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.330×0.330 mm (H×V)
Weight : 515g (Typ.)(With inverter)
Active Area : 211.2×158.4 mm (H×V)
Bezel Area : 215.4×161.8 mm (H×V)
Outline Dimension : 243×185.1 mm (H×V)
Outline Depth : 11.0±0.5 mm