AT056TN52 V.3
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
5.6 inch
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
112.896×84.672 mm
Outline :
126.5×100×6 mm
Description
AT056TN52 V.3 5.6 inch 200 Innolux LCD Panel , Antiglare digital camera lcd screen
Our Company Strength in LCD Screen Sourcing:
1. ISO9001 certificated, Factory Direct Supplied
2. Competitive Price and Short Lead-time
3. Professional Team with Rich Experiences in LCD screen international trade communication.
4. Small MOQ Support & Fast Response to Customers
5. Long Product Life Time
6. 1 Year warranty for our LCD screen replacements.
AT056TN52 V.3 DETAIL
Panel Size : 5.6 inch
Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 143 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0588×0.1764 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.1764×0.1764 mm (H×V)
Weight : 127.5g (Typ.)
Surface : Antiglare
Active Area : 112.896×84.672 mm (H×V)
Bezel Area : 115.70×87.47 mm (H×V)
Outline Dimension : 126.5×100 mm (H×V)
Outline Depth : 5.7±0.3 mm