LQ070Y5DG30
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
7.0 inch
Resolution :
800(RGB)×480 , WVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
156.4×82.08 mm
Outline :
166×93.2 mm
Description
LQ070Y5DG30 Sharp LCD Panel SHARP 7.0 inch 800×480 with 156.4×82.08 mm
LQ070Y5DG30 Information
Panel Size : 7.0 inch
Dot Resolution : 800(RGB)×480 (WVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 134 PPI
Aspect Ratio : 17:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0652×0.171 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.1955×0.171 mm (H×V)
Weight : 160g (Max.)
Active Area : 156.4×82.08 mm (H×V)
Outline Dimension : 166×93.2 mm (H×V)
Outline Depth : 6.0 mm