LTD104EA5S
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
10.4 inch
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
210.432×157.824 mm
Outline :
237.1×173.2×4.9 mm
Description
LTD104EA5S TFT LCD Module TOSHIBA 10.4 inch LCM 1024×768 Normally White
Our Advantages
  • We can be your professional Agent & Sourcing Line for the Hard-to-find LCD screen replacements.
  • Welcome small, medium & big quantity orders.
  • 100% QC Inspection before Shipment.
  • After-sales-service With 12 Months Warranty for our LCD panels.
LTD104EA5S Information
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 123 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0685×0.2055 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2055×0.2055 mm (H×V)
Weight : 190g (Typ.)
Active Area : 210.432×157.824 mm (H×V)
Bezel Area : 215.0×162.5 mm (H×V)
Outline Dimension : 237.1×173.2 mm (H×V)