td030whea1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
10
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram,HKIN ESCROW .....
Supply Ability :
1000
Delivery Time :
1-2days
Packaging Details :
Standard packing
Product number :
td030whea1
Resolution :
320×240
Brightness :
300 C/R Colors Backlight
C/R :
Backlight :
WLED
Size :
3.0"
Description
V2000se v2000sl x-760 LCD Screen song United states td030whea1 TPO LCD Displays
Panel Brand : TPO
Panel Model : TD030WHEA1
Panel Type : LTPS TFT-LCD , LCM
Panel Size : 3.0 inch
Resolution : 320(RGB)×240 , QVGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 60.03×45 mm
Outline : 70.2×51.7 mm
Surface : Hard coating (3H)
Brightness : 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 400:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (8-bit)
Response Time : 16 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 60/60/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Lamp Type : 3S1P WLED Without Driver
Signal Interface : Serial RGB (8-bit) + SPI , 39 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
TPO TD030WHEA1 Basic Information
Panel Brand : TPO
Panel Model : TD030WHEA1
Application :
Operating Temperature : -10 ~ 60 °C
Storage Temperature : -30 ~ 80 °C
RoHS : ROHS
Specific Feature :
Remarks : 2 in 1 FPC
Company Advantage:
Kyocera offers touch panels for all of our TFT-LCD products, from 3.5" to 12.1". Our touch panel's provide high quality, reliability and durability. Factory installed with a full factory warranty.