DJ103IA-03B
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
korea
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 Working Days after order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
Innolux
Panel Model :
DJ103IA-03B
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
10.3 inch
Resolution :
1920(RGB)×720
Display Mode :
AAS, Normally Black, Transmissive
Description
DJ103IA-03B 10.3 inch Innolux LCD Panel Antiglare LCM 1920×720 750 1000:1 16.7M WLED LVDS
DJ103IA-03B Product Information
Panel Brand : INNOLUX
Panel Model : DJ103IA-03B
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 10.3 inch
Resolution : 1920(RGB)×720
Display Mode : AAS, Normally Black, Transmissive
Active Area : 243.648×91.368 mm
Outline : 259.84×109.3×16 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 750 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 1000:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (8-bit)
Response Time : 14/11 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED Without Driver
Signal Interface : LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
Panel Size : 10.3 inch
Dot Resolution : 1920(RGB)×720
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 200 PPI
Aspect Ratio : 8:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0423×0.1269 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.1269×0.1269 mm (H×V)
Weight : 380g (Max.)
Surface : Antiglare
Active Area : 243.648×91.368 mm (H×V)
Bezel Area : 246.05×93.77 mm (H×V)
Outline Dimension : 259.84×109.3 mm (H×V)