TV080WXM-NL0
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
korea
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 Working Days after order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
BOE
Panel Model :
TV080WXM-NL0
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
8.0 inch
Resolution :
800(RGB)×1280 , WXGA
Display Mode :
ADS, Normally Black, Transmissive
Description
TV080WXM-NL0 BOE LCD Panel 8.0 inch with 107.64×172.224 mm Active Area
TV080WXM-NL0 Detail
Panel Brand :BOE
Panel Model :TV080WXM-NL0
Panel Type :a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :8.0 inch
Resolution :800(RGB)×1280 , WXGA
Display Mode :ADS, Normally Black, Transmissive
Active Area :107.64×172.224 mm
Outline :114.8×184.7×2.7 mm
Surface :Antiglare (Haze 25%)
Brightness :350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :800:1 (Typ.)
Display Colors :16.7M (8-bit) , CIE1931 60%
Response Time :25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle :85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :60Hz
Lamp Type :7S3P WLED Without Driver
Signal Interface :MIPI (4 data lanes) , 39 pins
Input Voltage :1.8/3.3V (Typ.)(VCI/VDDI)
Our advantages in the LCD Screen market:
1.Better price
2.Fast delivery
3.Top quality
4.First class after - sales service
5.No memory effect
6.Sourcing lines & Distributors for the EOL LCD.
Panel Size :8.0 inch
Dot Resolution :800(RGB)×1280 (WXGA)
Pixel Configuration :RGB Vertical Stripe
Pixel Density :188 PPI
Aspect Ratio :10:16 (H:V)
Form Factor :Flat Rectangle Display
Dot Pitch :0.04485×0.13455 mm (H×V)
Pixel Pitch :0.13455×0.13455 mm (H×V)
Weight :120g (Typ.)
Surface :Antiglare (Haze 25%)
Active Area :107.64×172.224 mm (H×V)
Outline Dimension :114.8×184.7 mm (H×V)
Outline Depth :2.55±0.15 mm