LTD121KA0S
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size : :
12.1 inch
Resolution : :
1024(RGB)×768 , XGA
Active Area : :
245.76×184.32 mm
Outline : :
269×199×6.5 mm
Description
LTD121KA0S TOSHIBA Industrial LCD Displays Normally White 150 / 1 262K CCFL LVDS
LTD121KA0S Specification
Panel Size : 12.1 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 105 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.080×0.240 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.240×0.240 mm (H×V)
Weight : 280g (Typ.)
Surface : Antiglare
Active Area : 245.76×184.32 mm (H×V)
Bezel Area : 250.4×188.9 mm (H×V)
Outline Dimension : 269×199 mm (H×V)
Outline Depth : 6.5 (Max.) mm
Holes & Brackets : Face mounting holes (4-Φ3.0) on left, right bezel
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
Our service
1. Agent Brand:
2. Quality to be guaranteed:
3. Quickly delivery:
4. long-term partner:
* Products are sold to more than 20 countries.
5. Super After-Sale service:
* One year warranty .
6. The best TFT LCD solution:
To get the latest prices, pls feel free to contact us.
FAQ
Q1: What's the quality of your Hard Disk?
A: Various brands for hard disk etc. We are available to meet your different requirements.
Q2: What is your return and refund policy?
Q4: How long is the lead time?
A: The lead time is about 2-3 working days after receipt of payment.
Q5: Do you accept sample order?
A:Yes, sample order is welcome.
Q6: How can I get the quotation?
A: Please enquire via Skype, Email, Whatsapp or telephone. You will get reply within 24 hours.
LTD121KA0S Specification
Lamp Position : Edge light type (Bottom side)
Lamp Type : CCFL
Lamp Amount : 1 pcs
Lamp Shape : Straight
Lamp Voltage : 625V (Typ.)
Lamp Current : 6.0mA (Typ.)
Lamp Startup Voltage : 1500/1800V (Min./Max.)(Ta=0℃)