LTA065B1D3F
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Diagonal Size :
6.5 inch
Screen Type :
LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number :
800(RGB)×480 (WVGA)
Arrangement :
RGB Vertical Stripe
Description
LTA065B1D3F Toshiba Industrial LCD Displays with 800×480 resolution Good View at 6 o'clock Refresh Rate 60Hz
LTA065B1D3F Information
  • Manufacturer TOSHIBA
  • Model Name LTA065B1D3F
  • Screen Size 6.5 inch
  • Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
  • Pixel Number 800(RGB)×480 (WVGA)
  • Arrangement RGB Vertical Stripe
  • Active Area(mm) 144 × 79.24 (H×V)
  • Contrast Ratio 300 : 1 (Typ.) (TM)
  • Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
  • Response 40/80 (Typ.)(Tr/Td) ms
  • Good View at 6 o'clock
  • Work Mode TN, Normally White, Transmissive
  • Color Depth 262K
  • Backlight 1 pcs CCFL , 10K hours , No Driver
  • Refresh Rate 60Hz
  • Touchscreen Without
  • Signal Type Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , FPC
  • Max. Ratings Storage Temp.: -40 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C