EL320.240.36 HB
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
Lumineq
Panel Size :
5.7 inch
Resolution :
320×240
Active Area :
115.1×86.3 mm
Outline :
148.1×104.7 mm
Frequency :
60Hz
Description
Normally White EL320.240.36 HB Lumineq 5.7 inch, 320×240 resolution tft lcd display Contrast Ratio 90 : 1 (Typ.)
EL320.240.36 HB Basic Information
  • Panel Model EL320.240.36 HB
  • Panel Brand Lumineq
  • Descrition EL ,5.7 inch, 320×240
  • Panel Type EL
  • Model Alias 996-0292-00, 996-0292-00LF
  • Operating Temperature -40 ~ 85 °C
  • Storage Temperature -40 ~ 105 °C
  • Vibration Resistance 5.0G (49.0 m/s²)
  • Remarks Standard
EL320.240.36 HB Mechanical Features
  • Dot Resolution 320×240 (QVGA)
  • Pixel Configuration Rectangle
  • Pixel Density 70 PPI
  • Aspect Ratio 4:3 (H:V)
  • Form Factor Flat Rectangle Display
  • Dot Pitch 0.36×0.36 mm (H×V)
  • Pixel Pitch 0.36×0.36 mm (H×V)
  • Weight 183g
  • Active Area 115.1×86.3 mm (H×V)
  • Outline Dimension 148.1×104.7 mm (H×V)
  • Outline Depth 20 mm