LP156WHB-TLA1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD
Panel Size :
15.6 inch
Resolution :
1366×768
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.)
Frequency :
60Hz
Description
LP156WHB-TLA1 15.6 inch LG Display lcd panel for Industrial Application 1366×768 new and original stock
LP156WHB-TLA1 Basic Information
Panel Model LP156WHB-TLA1
Panel Brand LG Display
Descrition a-Si TFT-LCD ,15.6 inch, 1366×768
Panel Type a-Si TFT-LCD
Model Alias LP156WHB (TL)(A1)
Operating Temperature 0 ~ 50 °C
Storage Temperature -20 ~ 60 °C
LP156WHB-TLA1 Mechanical Features
Dot Resolution 1366(RGB)×768 (WXGA)
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 100 PPI
Aspect Ratio 16:9 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.084×0.252 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.252×0.252 mm (H×V)
Weight 400g (Max.)
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Active Area 344.232×193.536 mm (H×V)
Bezel Area 347.5×196.8 mm (H×V)
Outline Dimension 359.5×223.5 mm (H×V)
Outline Depth 3.8 (Max.) mm
Shape Style Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)