LM150X06-A4C4
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model :
LM150X06-A4C4
Panel Brand :
LG Display
Size :
15.0 inch
Resolution :
1024×768
Active Area :
304.128×228.096 mm
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
LM150X06-A4C4 15.0 inch TFT-LCD Module Active Area 304.128×228.096 mm Frequency 60Hz 1024×768
LM150X06-A4C4 Basic Information
Panel Model LM150X06-A4C4
Panel Brand LG. LCD
Descrition a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768
Panel Type a-Si TFT-LCD
Model Alias LM150X06 (A4)(C4)
LM150X06-A4C4 Mechanical Features
Dot Resolution 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 85 PPI
Aspect Ratio 4:3 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.099×0.297 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.297×0.297 mm (H×V)
Active Area 304.128×228.096 mm (H×V)
Landscape or Portrait Landscape type
Touch Panel Without
LM150X06-A4C4 Optical Features
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Display Color 16.2M (6-bit + FRC)
Sunlight Readable N
We can do for You:
1.Quality Guarantee:
100% original new Hard Disk for you.