LTA104D183F
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
LTPS TFT-LCD :
LTPS TFT-LCD
Panel Size :
10.4 inch
Resolution :
800×600
Aspect Ratio :
4:3 (H:V)
Weight :
760g (Typ.)
Brightness :
320 cd/m² (Typ.)
Description
LTA104D183F Toshiba 10.4inch 800×600 with 211.2×158.4 mm Active Area Lamp Type 2 pcs CCFL Without Driver
Panel Model LTA104D183F
Panel Brand Toshiba Matsushita
Descrition LTPS TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600
Panel Type LTPS TFT-LCD
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Active Area 211.2×158.4 mm
Outline 242×178.5 mm
Contrast Ratio 450:1 (Typ.)
Display Colors 262K (6-bit)
Response Time 8/17 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 60/60/50/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Lamp Type 2 pcs CCFL Without Driver
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Packaging & Delivery
· Delivery Lead Time :2~3 weeks
· Minimum Order :1 pcs LCD Panel
· Supply Ability :100 PCS / Per Day
Our Advantage :
>>Quality Guarantee:
Our LCD Panels are 100% original and brand new!