LQ065T5AR01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD
Panel Size :
6.5 inch
Resolution :
400×234
Outline :
155×89.2 mm
Surface :
Antiglare, Antireflection
Display Colors :
Full color
Description
Normally White LQ065T5AR01 sharp TFT-LCD Module 6.5 inch resolution 400×234 Antiglare, Antireflection
LQ065T5AR01 Basic Information
Panel Model LQ065T5AR01
Panel Brand SHARP
Descrition a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 400×234
Panel Type a-Si TFT-LCD
Operating Temperature -30 ~ 85 °C
Storage Temperature -30 ~ 85 °C
Vibration Resistance 2.9G (28.4 m/s²)
LQ065T5AR01 Mechanical Features
Dot Resolution 400(RGB)×234
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 71 PPI
Aspect Ratio 16:9 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.1195×0.339 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.3585×0.339 mm (H×V)
Weight 240g (Max.)
Surface Antiglare, Antireflection
Active Area 143.4×79.326 mm (H×V)
Bezel Area 145.65×80.95 mm (H×V)
Outline Dimension 155×89.2 mm (H×V)