HSD103IPW1-A10
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
10.3 inch
Resolution :
1280×480
Active Area :
243.84×91.44 mm
Contrast Ratio :
900:1 (Typ.)
Surface :
Antiglare, Hard coating (3H)
Frequency :
60Hz
Description
HannStar 10.3 inch HSD103IPW1-A10 1280×480 Normally Black Surface Antiglare, Hard coating (3H)
HSD103IPW1-A10 Basic Information
Panel Model HSD103IPW1-A10
Panel Brand HannStar
Descrition a-Si TFT-LCD ,10.3 inch, 1280×480
Panel Type a-Si TFT-LCD
Operating Temperature -30 ~ 85 °C
Storage Temperature -30 ~ 85 °C
Vibration Resistance 2.9G (28.4 m/s²)
HSD103IPW1-A10 Mechanical Features
Dot Resolution 1280(RGB)×480
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 133 PPI
Aspect Ratio 8:3 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.0635×0.1905 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.1905×0.1905 mm (H×V)
Weight 450g (Typ.)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area 243.84×91.44 mm (H×V)
Bezel Area 246.84×94.44 mm (H×V)
Outline Dimension 265.2×109.85 mm (H×V)