2B188168
Certification :
ISO/TS16949:2009
Place of Origin :
Guangzhou, China
MOQ :
1 Piece
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram
Supply Ability :
1000 PCS/Week
Delivery Time :
3-8 Working Days
Packaging Details :
Strong Carton Box or as Customers Requirement
Cover Plate Material :
Steel
Usage :
Industrial
Pressure :
0 Bar ... 8 Bar
Type :
Industrial Air Spring
Holes :
4 PCSXM8
Material :
Rubber+Steel
Color :
Black
Quality Assurance :
12 Months
Description
AIRSUSTECH Industrial Pneumatic Air Bellows 2B188168
ZG1/2'' Air Supply with M8 Mounting Holes
Product Specifications
Cover Plate
Top plate diameter 135 mm
Screws center distance of top cover plate 20 mm
Bottom cover plate width 135 mm
Screws center distance of bottom plate 20 mm
Rubber Bellows
Design height 168 mm
Natural diameter 190 mm
Minimum height 80 mm
Maximum height 195 mm
Travel 115 mm