Mortise Lever Lockset Stainless Steel Door Lock BD5050 / 5050A two bolts
Specifications:
Item No
LLNS16971-SS
Material
304 Stainless Steel
Finishing
Satin Stainless Steel
Door Thickness
35-70mm
Lock Body
BD5050/5050A mortise lock body
Cylinder
Single role with 6 beads
Available For
Room Door ,Entrance Door , Wooden Door ,Metal Door
Backset
50mm(BD5050/5050A)
Center Distance of Lock Body
50mm
The front plate sizes: 175*46.5mm.
Handle sizes: 127*62mm.
Keys: 3 same brass keys .
The cylinder: B series cylinder
Bolt: 1 dead bolt and 1 latch bolt .
Function:entrance , privacy ,passage .
How to use: the key unlocks the dead bolt and the handle opens the latch bolt.
Business Terms:
Place of Origin
Guangdong, China
MOQ and Price
Negotiable
Payment
T/T,L/C, Cash
Delivery Time
4-5 weeks
Supply Ability
500,00 sets / month
Applicable Standard
QB/T2474-2000
Our Advaes
3. Our products are world-class, with truly remarkable technology and top quality.
4. Small orders of OEM or ODM are available.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Bakue/OEM
Model Number :
LLNS16971-SS
Place of Origin :
Guangdong,China
MOQ :
Negotiable
Price :
Payment Terms :
T/T, L/C, Western Union
Contact Supplier