LM2575SX-12/NOPB
MOQ :
1000 pieces
Price :
Description :
Buck switching regulator chip
Certification :
RoHS
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
30 trays/per month
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
tray
Packaging Type :
Cut Tape Tape & Reel
Application :
DC-DC power buck switch regulator IC
Operating Temperature :
40°C ~ 125°C
Type :
Step Down Voltage Regulator
Voltage - Input (max) :
40V
Package / Case :
TO-263-5
Voltage - Supply :
4.00V (min)
Current - Supply :
5 mA
Current - Output :
1 A
Output Configuration :
fixed
Voltage - Output (Max) :
12V
Series :
SIMPLE SWITCHER
Features :
standard
Mounting Type :
Surface mount type
Manufacturing Date Code :
23+
Cross Reference :
standard
Voltage - Output (Min/Fixed) :
12V
Number of Outputs :
1
Output Type :
fixed
Number of Cells :
Function :
Interface :
Voltage - Input :
Technology :
Frequency - Switching :
Internal Switch(s) :
Number of channels :
Current - Charging :
Fault Protection :
One - Stop Service :
PCBA Service
Product Name :
Original Integrated Circuit Electronics Components
Payment :
Paypal\TT\Western Union\Trade Assurance
Packing :
Original Packge
Quality :
High-quality
Brand :
Orginal
Topology :
Buck
Output Current :
1 A
D/C :
Newest Date Code
MOQ :
1 Pcs
Description
Product Description
Product type:
Switching Voltage Regulators
Model Number:
LM2575SX-12/NOPB
Series:
LM2575
Vendor:
Texas Instruments
Packaging:
TO-263
Install the style:
SMD/SMT
New and original
Contact Person:
Mr.Guo
Tel:
Email:
XCDZIC@163.COM
Wechat:
Packing & Delivery
Quantity(pieces)
1-100
Lead time (days)
3-5
To be negotiated
LM2575SX-12/NOPB TO-263-5  DC-DC Power Buck Switch Regulator IC REG BUCK 12V 1A DDPAK LM2575S New OriginalLM2575SX-12/NOPB TO-263-5  DC-DC Power Buck Switch Regulator IC REG BUCK 12V 1A DDPAK LM2575S New OriginalLM2575SX-12/NOPB TO-263-5  DC-DC Power Buck Switch Regulator IC REG BUCK 12V 1A DDPAK LM2575S New OriginalLM2575SX-12/NOPB TO-263-5  DC-DC Power Buck Switch Regulator IC REG BUCK 12V 1A DDPAK LM2575S New Original
Company Profile
LM2575SX-12/NOPB TO-263-5  DC-DC Power Buck Switch Regulator IC REG BUCK 12V 1A DDPAK LM2575S New Original
FAQ
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Place of Origin :
Original
Brand Name :
T I
Model Number :
LM2575SX-12/NOPB
1000 pieces
Price :
Buck switching regulator chip
Contact Supplier