1206W4J0754T5E
Place of Origin :
Shenzhen,China
MOQ :
1pcs
Price :
Consultant
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
10000pcs/day
Delivery Time :
In Stock
Packaging Details :
Standard Box
Description :
Thick Film Resistors - SMD 1206 1/4W 5% 750K T/R-5000
Warranty :
365days
Quality :
100% original Brand
Condition :
Original Product
Shipping By :
China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High Light :
750K SMD Chip Resistor, metal film SMD Chip Resistor, 1206 metal film chip resistor
Description
1206W4J0754T5E Metal Film SMD Chip Resistor 1206 1W 4W 5% 750K Royalohm
Product description
Product details/Parameters
Manufacturer: Royalohm
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
Series: General Purpose Thick Film
Resistance: 750 kOhms
Power Rating: 125 mW (1/8 W)
Tolerance: 0.05
Temperature Coefficient: 100 PPM / C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Maximum Operating Temperature: + 155 C
Voltage Rating: 200 V
Case Code - in: 1206
Case Code - mm: 3216
Application: General Purpose
Features: Wrap-Around Termination
Packaging: Reel
Brand: Royalohm
Height: 0.55 mm
Length: 3.1 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Width: 1.55 mm
advantages
1. Parts source determine price, The source of our parts is very initial.
2. Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3. We will try to help customers to reduce freight charge.
1206W4J0754T5E Thick Film SMD Chip Resistor 1206 1W 4W 5% 750K
FAQ
1. How long is your lead time?
It depends. Normally, it is 2-6 working days if the goods are in stock, or it is 7-40 days if
the goods not in stock.
2. What is your terms of payment ?
For small amount orders, 100% better paid by PayPal or T/T in advance. For large
amount orders like more than
10000USD, 30% T/T in advance , balance fully paid before shipment.
3. Do you have any MOQ limit for an order?
Yes, we have MOQ. different items have different MOQ. We will mark MOQ when we
quote.
4. How to proceed an order?
Firstly, let us know your requirements or application. Secondly, we quote according to
your requirements or our suggestions. Thirdly, customer confirms the samples and pay
deposit for the official order. Finally, we arrange the production and ship once it's ready.
5. Do you accept Alibaba online orders?
Sure!! We prefer to fulfil orders under Alibaba Trade Assurance system, since both
parties will be protected.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Royalohm
Model Number :
1206W4J0754T5E
Place of Origin :
Shenzhen,China
MOQ :
1pcs
Price :
Consultant
Payment Terms :
T/T
Contact Supplier