ESDA6V1-5W6
Place of Origin :
Shenzhen,China
MOQ :
1pcs
Price :
Consultant
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
4100pcs/day
Delivery Time :
In Stock
Packaging Details :
Standard Box
Description :
ST 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 -40°C ~ 125°C
Warranty :
365days
Quality :
100% original Brand
Condition :
Original Product
Shipping By :
China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High Light :
SOT-323-6L SMD/SMT 5 Channel
Description
ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 -40°C ~ 125°C
Product description
rated over
a −40°C to +105°C temperature
Product details/Parameters
Manufacturer STMicroelectronics
Product Category TVS Diodes
Series ESDA, TRANSIL™
Type Zener
Packaging ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C Alternate Packaging
Mounting-Style SMD/SMT
Termination-Style SMD/SMT
Tradename Transil
Height 1.1 mm
Length 2.2 mm
Width 2.4 mm
Package-Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting-Type Surface Mount
Applications General Purpose
Number-of-Channels 5 Channel
Supplier-Device-Package SOT-323-6L
Unidirectional-Channels 5
Bidirectional-Channels
Voltage-Reverse-Standoff-Typ ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 3V
Breakdown Voltage ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 6.1V
Clamping Voltage ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C -
Power-Peak-Pulse ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 100W
Power-Line-Protection ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C No
Capacitance-Frequency ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C -
Pd-Power-Dissipation ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 100 W
Breakdown-Voltage ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 7.2 V
Cd-Diode-Capacitance ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 50 pF
Working-Voltage ESDA6V1-5W6 ST Diodes 3VWM SOT3236 6-TSSOP SC-88 SOT-363 -40°C ~ 125°C 3 V