R900920588 4WRAE10E30-2X/G24N9K31/A1V 4WRAE10E30-22/G24N9K31/A1V
CertifiSAARion :
ISO9001
Place of Origin :
Germany
MOQ :
1
Price :
On request
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100PCS per month
Delivery Time :
7-10days
Packaging Details :
Standard paper box
Description
Size 6, 10
Component series 2X
Maximum operating pressure 315 bar
Maximum flow 75 l/min
Features
Control of the direction and magnitude of a flow
Operation by means of proportional solenoids with central thread and detachable coil
For subplate mounting: Porting pattern according to ISO 4401
Spring-centered control spool
Type Code:
4 WRAE 2X / G24 / *
01 4 main ports 4
02 Proportional directional valve with integrated electronics WRAE
03 Size 6 6
Size 10 10
04 Symbols; for the possible version, see "Symbols/Circuit diagrams" E; E1-; W; W1-; EA; WA
Rated flow NG6
05 7 l/min 7
15 l/min 15
30 l/min 30
Rated flow NG10
05 30 l/min 30
60 l/min 60
06 Component series 20 ... 29 (20 ... 29: unchanged installation and connection dimensions) 2X
07 Supply voltage 24 V G24
Special type of protection
08 Without special type of protection no code
Sea water-resistant J 1)
Electrical connection
09 Connector DIN EN 175201-804 K31 2)
Electrical interface
10 Command value ±10 V A1
Command value 4 to 20 mA F1