CPGM-1000-1
size :
1420*450*900mm
Weight (KG) :
170
Warranty :
1 Year
Video outgoing-inspection :
Provided
Drum Material: All stainless steel :
All stainless steel
Description
CPGM-1000-1 Glue Machine for Frame
CPGM-1000-1
1. Drum Material: All stainless steel
2. Large Drum Diameter:l33mm with 4 flanges inside
3. Medium Drum Diameter: 63 mm with new seamless tube
4. Small Drum Diameter:38mm
5. Glue basin: Extra-thick type
6. Voltage: 220V
7. Power: 0.5KW motor with imported configuration speed
8. Machine size: 1420*450*900
9. Effective width: 1000 mm
10.Outer dimensions: 1480* 500* 1030MM
11. Machine weight: 170 kg.
12. After-sales service: One warranty
Specification
item
value
Applicable Industries
Manufacturing Plant
Weight (KG)
170
Showroom Location
None
Video outgoing-inspection
Provided
Machinery Test Report
Not Available
Marketing Type
Ordinary Product
Warranty of core components
1 Year
Core Components
Motor
Place of Origin
China
Warranty
size
1420*450*900mm
Send your message to this supplier
Send Now
CPGM-1000-1 Industrial Automatic Glue Machine 220V For Air Filter Frame
Ask Latest Price
Brand Name :
Compo
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union
Model Number :
CPGM-1000-1
Contact Supplier