MAIN FEATURES:
  • World Leading technology
  • Fully latest generation DSP technology
  • Completely isolation with input output isolation transformer
  • IP20 as default, higher optional up to IP43
  • Graphene coating Hi-tech components
  • Super strong load capacity,with wide input range
  • Independent cooling system, ensuring ultra- reliability with harsh environment
  • Super wide input voltage/frequency range, adapt to harsh utility environments
  • Soft start with settable time 6-100seconds , more compatible with generator
  • Intelligent self-diagnosis, mass memory(10000 events) to record operation log
  • Super long MTBF≧200000 hours, and short MTTR
  • Patented intelligent digital equal current parallel technology,up to 8units
  • Output short-tolerant ability,
  • ABM battery technology, extremely low ripple current to extending battery lifespan
  • Ni-cd, Lead -Acid battery,lithium battery supportable
  • 100% full front acess,easy maintance
  • Emergency Power Off(EPO)
  • Capacity 10kVA 15kVA 20kVA 25kVA 30kVA 40kVA 50kVA 60kVA 80kVA 100kVA 120kVA 160kVA 200kVA
    Main
    input
    Rated Input 3x208V,3x220/230V,3x380/400/415V,3x480V,3x690V (customizable), 50/60Hz (three-phase)
    Voltage
    range
    +20 /-25%
    Frequency
    range
    50/60Hz +/-10%
    Bypass
    Rated Input 110/120/127V,,220/230/240V,277V (customizable), 50/60Hz ( single phase + neutral)
    Voltage
    -40% to +20% (optional)
    Frequency
    ±2.5%, ±5%, ±10%, ±20% (optional)
    Synchronization
    ±0.5~±3Hz (optional)
    Output
    Power factor 0.9
    Stability
    accuracy
    ± 1% (balanced load)
    response
    dynamic
    ± 5% (0~100% load change)
    distortion
    <1% (linear load), <3% (non-linear load)
    accuracy
    ±0.05%
    Parallel
    number
    8
    Overload
    capacity
    Inverter operation: 110% for a long time, 125% for 10 minutes, and 150% for 1 minute
    Battery
    110V/220V/384V
    2V/6V/12V battery is optional, supporting lead-acid battery, nickel-cadmium battery and lithium battery
    Number
    of batteries
    DC110V:8-10 lead-acid battery configuration, supports 86-95 nickel-cadmium battery configuration
    Others
    Display LCD+LED, touch screen
    Operation
    temperature
    -10~50℃ (capacity derating above 40℃)
    Operating
    humidity
    0~95% no condensation
    Degree of
    protection
    Standard IP20 , Optional up to IP43
    Noise 60~75dB (A) (depending on product capacity)
    Depth(mm) 800
    Height(mm) 1800 (standard IP20), height customizable
    Width(mm) The width range of different models is 600mm to 1700mm
    RS232/RS485
    Support Windows XP/7/8/10/Linux/Mac
    Support the China electric general/MODBUS/MEGATEC protocol
    Optional
    SNMP card
    Support SNMP administrators to remotely monitor and manage through web browsers
    ■ This product is a high leakage current device, which must be reliably grounded during use.
    ■ Parameter changes will not be notified separately.
    ■ The above product dimensions are for reference only, and the actual product shall prevail.
Send your message to this supplier
Send Now
PE iND IIl(S6000-31G) 3/1P 110/ 220Vdc 10-200kVA Online Industrial UPS with 380V/400V Input Voltage
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
OEM/ODM
Model Number :
10-200KVA
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
China
MOQ :
5
Price :
3000-30000USD
Contact Supplier
video