230-560L/H
Water temperature :
60 degree
High pressure tube length :
10M
Pressure adjustable :
30-130/3-13bar/Mpa
Function :
Wash mat ,carpet etc.
Spray rod :
850mm Rotatable stainless steel
Description
Hotel House Keeping High Pressure washer cleaning equipment
Item Number
BJJ029
Voltage(V)
230V/50HZ
Power(W)
2700W
Water Flow
230-560L/H
Water temperature
60 degree
High pressure tube length
10M
FAQ
1) How can I get the price?
2) How can I get a sample to check you products quality?
3) Can you design artworks for customer’s approval?
4) How long can I expect to get the sample?
5) What about the lead time for mass production?
6) What shipment or logistics do you offer to arrange the goods to customers?
Send your message to this supplier
Send Now
230V/50HZ 2700W High Pressure Washer Machine 230-560L/H Water Flow
Ask Latest Price
Model Number :
BJJ029
Certification :
CE, CCC, GS, RoHS
Place of Origin :
China
Payment Terms :
T/T, L/C, Western Union
Power :
2700W
Voltage :
230V/50HZ
Contact Supplier