20345-040T-32R
Certification :
UL ,ISO13485 , ISO9001.2005 , ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
quantity can be negotiable
Price :
Most favorable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
500,000pcs/week
Delivery Time :
10-28 days upon receipt of payment
Packaging Details :
PE inner, carton outer
Product name :
I-Pex Cabline V 20345-040T-32R Micro Coaxial Cable
Connector A :
20345-040t-32r
Connector B :
20345-040t-32r
Micro-Coaxial Cable (AWG) :
#40 #42 #44 #46
Discrete Cable (AWG) :
#36 #38 #39 #40 #42 #44 #46
Available Pin Count :
40
Contact pitch :
0.4 mm
Item :
Micro Coaxial cable
Service :
Design
Length :
Customized
Description
0.4 mm pitch 40P Micro Coaxial Cable CABLINE® V I Pex 20345-040T-32R
Products Advantages
  • Narrow depth & width with friction lock
  • Mechanical locking cover prevents incomplete mating and back-out/un-mating
  • High-data-rate transfer, ideal for Thunderbolt™ 3 (20 Gbps/lane) applications
Products Description
Mating Direction Horizontal
Contact pitch 0.40 mm
Height 1.15 Max (1.00 Nom.) ,
Depth 5.65 mm
Width Formula 4.80+(0.4*?p) mm
Pin count 10 15 20 25 30 35 40
Micro-Coaxial Cable (AWG) #40 #42 #44 #46
Discrete Cable (AWG) #36 #38 #39 #40 #42 #44 #46
Current rating 0.1A AC/DC [AWG #44] per contact/up to 40 contacts 0.24A AC/DC [AWG #42] per contact/up to 40 contacts 0.3A AC/DC [AWG #40] per contact/up to 40 contacts 0.8A AC/DC [AWG #36] per contact/up to 12 contacts
Products Images
0.4mm Pitch 40P Micro Coaxial Cable CABLINE V I Pex 20345-040T-32R 20346-040T-32R
Company Profile
Shenzhen China Media Technology Co., Ltd. was established in 2007 and is committed to providing
cables, such as drones, AR/VR, carradar/navigation,cameras,security monitors, facial recognition
payment, have established cooperative relations with customers.Wehave a strong and experienced
modernmanagement system and professional team, we can quickly meet various needs. Prepare
0.4mm Pitch 40P Micro Coaxial Cable CABLINE V I Pex 20345-040T-32R 20346-040T-32R0.4mm Pitch 40P Micro Coaxial Cable CABLINE V I Pex 20345-040T-32R 20346-040T-32R0.4mm Pitch 40P Micro Coaxial Cable CABLINE V I Pex 20345-040T-32R 20346-040T-32R
Q1. Is it a factory?
A:Yes,we have more than 15 years of design and manufacturring experience!
Q2. Is there any certification?
Q3. What is our specialty?
A:We can design products on the application.
Q4. Do you accept OEM/ODM orders?
A: Yes, we accept OEM/ODM orders. For oem orders, moq is 100pcs. For ODM orders, moq
1000PCs. Mould fee will be charged according to design.
Q5. How long will it need for completing an order?
A: For small order and products in stock, it will take less than 3 days for preparation and delive
ry, and shipment time depends on clients' choice, fastest 7 days and longest 1 month.
For big order, as we need to confirm all things include materiel preparation, production, this pro
cedure will take 5 to 21 working days according to order quantity, testing 1 to 3 working days, a
nd finally, packing 1 day, so fastest 7 days and longest 25 days without shipment.
Q6. As long term clients, what other service we can get?
1. New product will be offered with order, so you can see if it is potential product in the market a
nd promote it, and you will have the right to resell the product in your district.
2. Additional fee discount, cheaper price on purchasing products at smaller quantity.
3. We can offer assist on promotion images, and make images with clients' logo
to 0.5% backup for defective sent with order, so if you order 1000PCs, that means you can get 100
3pcs with backup. If you get faulty more than 5pcs, and less than 0.1%, please contact sales and
offer images, and we will solve your problem in the way of replacing with new order or refund.
Q8. Do you accept free sample order?
A: Yes, sample order is supported, some samples can be offered free exclusive of shipment freight.
How to contact us?
send your inquiry details in the below, click "send" now! free sample and best price are waiting for
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
I-PEX
Model Number :
20345-040T-32R
Certification :
Place of Origin :
China
MOQ :
quantity can be negotiable
Price :
Most favorable
Contact Supplier