20531 040T 02
Certification :
UL ,ISO13485 , ISO9001.2005 , ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
quantity can be negotiable
Price :
Most favorable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
500,000pcs/week
Delivery Time :
10-28 days upon receipt of payment
Packaging Details :
PE inner, carton outer
Product name :
40pin i-pex UX II 20531-040T-02 lvds Micro coaxial cable
Connector A :
20531 040T 02
Connector B :
20531 040T 02
Micro-Coaxial Cable (AWG) :
#44 #46
Available Pin Count :
40
Contact pitch :
0.25 mm
Item :
Micro Coaxial cable
Service :
Design
Length :
customize
Express :
DHL FEDEX UPS TNT
Description
product advantages:
0.4 mm pitch, Horizontal mating type Micro-coaxial connector with mechanical lock
Parameters Table:
Specifications
Contact Pitch (mm) 0.25 mm
Height
1.10 Max (1.04 Nom.) ,
Depth
2.40 mm
Width Formula 4.1+(0.25*?p) mm
Current rating Contact Material: Phosphor Bronze (Plug : 20531-0**T-02, Receptacle: 20533-0**E) 0.15A AC/DC [AWG #44] per contact 0.10A AC/DC [AWG #46] per contact Contact Material: Corson Allow (Plug: 20531-0**T-12, Receptacle: 20533-0**E-01) 0.19A AC/DC [AWG #44] per contact 0.14A AC/DC [AWG #46] per contact
Mipi camera cable,Custom MIPI CSI-2 cable,Custom KEL cable,HD camera sensor cable,I-PEX MIPI cable
custom imaging mipi csi-2 cable,custom vision cable assembly,contextual awareness mipi cable,custom
coaxial cable assemblies,MIPI CSI-2 camera cable assembly,Custom camera sensor cable,Custom EDP
mipi cable manufacturer
I-PEX UX II 20531-040T-02 LVDS Coaxial Cable , 0.25mm 40 Pin LVDS Cable