Product Description: High Precision Portable DC 50A 100A Contact Resistance Tester Introduction ZXHL-100P Contact Resistance Tester is designed for measuring contact resistance of Switching Control Equipment, using High...
learn more
ZXHL-100P High Precision Portable DC 50A 100A Contact Resistance Test Set
1200Set/year
Contact Now
Wuhan GDZX Power Equipment Co., Ltd
Verified Supplier
9
Years
00:51
ZXHL-100P DC 100A CONTACT RESISTANCE METER CONTINUOUSLY OUTPUT HIGH CURRENT WITH PRINTER
ZXHQ Insulating Oil Tester Air Content Tester With Short Oil Sample Test Time
Voltage 650V Power Transformer Load & No-load Loss Characteristic tester