JIS SUS420J1
Certification :
SGS
Place of Origin :
China
MOQ :
1 ton
Price :
negotiable
Payment Terms :
L/C, T/T
Supply Ability :
500 tons per month
Delivery Time :
15 days after receipt 30% of value
Packaging Details :
seaworthy
Martensitic grade :
JIS SUS420J1
Product :
JIS SUS420J1 Cold Rolled Stainless Steel Sheets
Thickness :
0.5, 0.8, 1.0, 1.2, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0mm
Width :
1219mm
Surface :
2B Annealed
Standard :
JIS G4305
Description
Martensitic grade JIS SUS420J1 EN 1.4021 DIN X20Cr13 AISI 420A UNS S42000 stainless,