PWR-C2-640WAC=
Certification :
FCC
Place of Origin :
USA
MOQ :
1/unit
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
50/unit/day
Delivery Time :
3 days
Packaging Details :
Original New cisco box packing
Product Name :
Cisco Power Suppliy 1025W AC Config 2 Power Supply Spare PWR-C2-1025WAC=
Power Supply Rated Maximum :
640W
Total Output BTU :
2183 BTUs per hour, 640 W
Input Current :
8-4A
Warranty :
1 Year
Status :
In Stock
Description
Cisco Power Suppliy 640W AC Config 2 Power Supply Spare PWR-C2-640WAC=
Description:PWR-C2-640WAC= is a Cisco Catalyst Switch 3650 Series Switch Power Supply, delivering 640W AC power for Cisco 3650 switches. Notice that PWR-C2-640WAC= is similar with PWR-C2-640WAC, except that PWR-C2-640WAC= is a spare one. Both of them deliver the same function and same price.
Table 1 shows the Quick Specs.
Product Code
PWR-C2-640WAC=
Maximum output power
640 W
Input voltage range and frequency
640 W, 100 to 240 VAC (autoranging), 50 to 60 Hz
Input current
8–4 A
Output ratings
+12 V @ 20.83 A, –54 V@7.36 A
Total input BTU
2371 BTUs per hour, 695 W
Total output BTU
2183 BTUs per hour, 640 W
Storage temperature
–40 to 158° F (–40 to 70° C)
Relative humidity
5 to 96% (noncondensing)
Altitude
AC power supply: Up to 16,400 feet (5,000 m)
Net Weight
3.1 lb (1.41 kg)
Physical Specifications: Dimensions (H x W x D)
1.58 x 3.75 x 11.75 in. (4.0 x 9.5 x 29.8 cm)
8–4 A Cisco Power Supply 640W AC Config 2 Power Supply Spare PWR-C2-640WAC=