C3KX-PWR-350WAC
Certification :
FCC
Place of Origin :
USA
MOQ :
1/unit
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
30/unit/day
Delivery Time :
3 days
Packaging Details :
Original New Cisco Box Packing
Maximum output power :
350 W
Weight :
1.4 kg
Dimensions :
8.3 cm x 26 cm x 3.5 cm
Description :
Catalyst 3K-X 350W AC Power Supply
Warranty :
1 year
Product Status :
In stock
Input voltage range and frequency :
100 to 240 VAC , 50 to 60 Hz
Input current :
4-2 A
Description
New Sealed C3KX-PWR-350WAC Cisco 350W Power Supply For 3750X 3560X Switch
Product Information
Table 1 Quick Spec.
Manufacturer Cisco
Manufacturer Part CISCO C3KX-PWR-350WAC=
Manufacturer UPC 0882658330551
Cost Central Item 11146299
Device Type Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module
Approximate Weight 2.8 lbs
Input Voltage AC 100-240 V
Power Capacity 350 Watt
Approximate Dimensions (WxDxH) 3.3 in x 10.2 in x 1.4 in